DEX Panel System - panele ścienno sufitowe

+48 12 349 09 42      +48 501 654 355

Nasze panele

Dex Panel System struktura paneli

Materiał

Produkowany przez nas panel wykonany jest na bazie płyty gipsowo-włóknowej. Materiał wykończeniowy stanowi naturalna okleina drewniana lub laminat. Panele łączone są ze sobą za pomocą aluminiowych profili montażowych.

Szeroka gama wzorów i kolorów

Od strony wizualnej Dex – Panel System to niezwykle szeroka gama wzorów i kolorów, w jakich dostępne są nasze panele, co z pewnością pozwoli nadać unikalny charakter każdemu wnętrzu. Zastosowanie paneli w wersji z wykończeniem drewnianym umożliwi stworzenie w pomieszczeniu ekskluzywnego, a zarazem ciepłego klimatu pełnego elegancji. Użycie paneli o powierzchni wykończonej laminatem pozwoli natomiast nadać oryginalny styl nowoczesnego wnętrza. Dla jeszcze większej swobody klientów w kreowaniu własnych wizji pomieszczeń, Dex – Panel System stwarza możliwość nadrukowania na panelach Państwa własnych, niepowtarzalnych wzorów.

Dex Panel System materiał paneli

Bezpieczeństwo

Co do kwestii wysoce istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa potencjalnego użytkownika, okładziny Dex – Panel System posiadają jedne z najwyższych parametrów ogniowych spośród paneli dostępnych obecnie na rynku polskim.

Potwierdzone badaniami

Potwierdza to raport z badań przeprowadzonych przez Laboratorium Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, zgodnie z którym nasze panele uzyskały w zakresie reakcji na ogień klasyfikację B-s1, d0. Oznacza ona, że Dex – Panel System to wyrób niezapalny, niekapiący, nieodpadający pod wpływem ognia oraz nierozprzestrzeniający ognia i dymu. W grudniu 2014 roku uzyskaliśmy Aprobatę Techniczną, potwierdzającą powyższe właściwości naszego produktu.

Certyfikaty

Ekskluzywny produkt, jakim jest Dex – Panel System, spełnia wysokie wymogi technologiczne, estetyczne oraz posiada wszelkie niezbędne certyfikaty do stosowania w budynkach użyteczności publicznej. Wybierając nasze panele ścienno-sufitowe stworzą Państwo oryginalne, ciekawe i bezpieczne wnętrza.

Dane techniczne

Grubość panelu:13,5 mm
Długości standardowe: 400, 600, 1000, 1200, 1500, 1800, 2400, 3000 mm
Długości specjalne: w zakresie do 3000 mm
Szerokości standardowe: 400, 600, 800, 1200 mm
Szerokości specjalne: w zakresie do 1200 mm
Długości kształtowników: 2500 i 4000 mm
Warstwa nawierzchniowa panelu: okleina fornir drewniany grub. 1mm lub laminat, z prawej i z lewej strony
Wykończenie: lakier bezbarwny
Struktura powierzchni: gładka lub perforowana (od wewnętrznej strony dodatkowo stosuje się flizelinę maskującą perforację)
Powierzchnia kształtowników:naturalne aluminium lub anodowana

W zakresie reakcji na ogień nasze panele posiadają klasyfikację B-s1, d0.

Dex Panel System aprobata techniczna